Огляди законодавства
2018.07.03

Самостійне усунення роботодавцем порушення законодавства про працю: чи бути штрафу?

Автор: Компанія «Дінай»

Держпраці роз'яснила нюанси накладання штрафних санкцій у випадку самостійного усунення роботодавцем порушення законодавства про працю. Так, статтею 116 КЗпП встановлено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення (якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок). У разі невиплати з вини власника належних звільненому працівникові сум у зазначені строки при відсутності спору про їх розмір підприємство повинне виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП).

Статтею 265 КЗпП визначено, що недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою накладення штрафу на юрособу та ФОП у десятикратному розмірі МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При цьому відповідно до пункту 29 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (постанова КМУ N 295 від 26.04.2017 р.) заходи з притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності, зокрема, за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

Таким чином, Держпраці зазначила, що у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог статті 117 КЗпП цей факт буде врахований уповноваженою особою при прийнятті рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій.

--------------------

Лист Державної служби України з питань праці N 3571/4.1/4.1-ДП-11 від 07.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл