Огляди законодавства
2018.01.31

Як оподатковуються подарунки в 2018 році?

Автор: Компанія «Дінай»

Головне управління ДФС у Запорізькій області надало роз'яснення щодо оподаткування подарунків у 2018 році. Так, згідно з підп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо вона не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року 01.01.2018 р. - 3723 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо в 2018 році вартість подарунка, який надається юрособою фізособі, не перевищує 930,75 грн (3723 грн х 25%), то вона не є об'єктом оподаткування ПДФО та військовим збором. У податковому розрахунку за формою N 1ДФ вартість подарунків, які не оподатковуються податком на доходи, відображається за ознакою доходу "160".

Якщо ж вартість подарунка перевищує 930,75 грн, то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18% як додаткове благо з урахуванням коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 ПКУ, та відображається у податковому розрахунку за формою N 1ДФ за ознакою доходу "126". Крім того, сума перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

--------------------

Повідомлення Головного управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області від 30 січня 2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл