Огляди законодавства
2012.10.26

Скористатися пільгою з ПДВ зможуть не всі постачальники програмної продукції

Автор: Тарас Шарий

Нагадаємо, що Закон N 5091-VI від 05.07.2012 р., покликаний прискорити розвиток в Україні індустрії програмної продукції, нагородив айтішників пільгами в оподаткуванні. А саме:

1) звільненням від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції (нормами ПКУ не передбачено обов’язкового отримання статусу "суб’єкта індустрії програмної продукції" для користування цією пільгою);

2) ставкою 5% податку на прибуток, отриманого від економічної діяльності в IT-сфері (в ПКУ чітко прописано, що ця пільга тільки для "суб’єктів індустрії програмної продукції").

При цьому, обидві пільги надаються на обмежений термін – 10 років (з 01.01.2013 р. по 01.01.2023 р.). Без глибокого аналізу бачимо, що під дію першої пільги потрапляють операції з постачання програмної продукції, під дію другої – прибуток, отриманий від економічної діяльності в IT-сфері. Об’єднує їх лиш одне – десятирічний період пільгування.

Але, знаючи фіскальні замашки органів ДПС, ми вирішили спитати у них, чи дійсно пільгою з ПДВ зобов’язані (мають право)* користуватися всі постачальники програмної продукції. І, що ви думаєте, сказала ДПС? Їх відповідь перед вами: "...звільнення від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції поширюється на суб'єктів господарювання, які включені до реєстру суб'єктів, які застосовують особливості оподаткування діяльності в індустрії програмної продукції, та мають свідоцтво про реєстрацію такого суб'єкта як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування".

Ми не погоджуємося з таким підходом до даної ситуації, і повторно відправили запит з цим питанням. Сподіваємося, що податкова змінить свою позицію на більш ліберальну. Тим паче, що цього хотів законодавець. Погодьтесь, якщо б автори Закону N 5091-VI від 05.07.2012 р. планували поширити пільгу з ПДВ виключно на суб’єктів індустрії програмної продукції, то вони б ув’язали її з п. 15 підр. 10 розділу XX ПКУ, присвяченим особливостям оподаткуванням суб’єктів індустрії програмної продукції. Цього не сталося! А тому говорити про обмеженість пільги з ПДВ не можна!

* Податкова неодноразово наголошувала, що відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг (див., наприклад лист N 1390/7/16-1517-01 від 20.01.2011 p.). В нашому випадку пільгуються саме операції з постачання, тому відмовитися від пільги неможливо. Але для цього потрібно ще розпочати нею користуватися...

-----------------------

Лист Державної податкової служби у м. Києві N 6239/10/06-408 від 02.10.2012 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл


Коментуємий документ Ви можете знайти в ДПС: ГРОСБУХ, Професіонал