Огляди законодавства
2020.06.01Важливо!

ФОП без доходу не сплачуватимуть ЄСВ: підписано закон

Автор: Компанія «Дінай»

Президент підписав закон N 592-ІХ від 13.05.2020 р., яким передбачається внесення змін до закону про ЄСВ (N 2464-VI від 08.07.2010 р.) щодо усунення дискримінації за колом платників.

Закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб - підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов'язок ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Закон дозволяє державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями, які не здійснювали такої діяльності та не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки з ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними відповідно до закону необхідних документів.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників" (N 592-IX від 13.05.2020 р.)

Дата набрання чинності: з 01.01.2021 р., крім деяких норм

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл