Огляди законодавства
2019.11.18

НБУ спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів в нацвалюті

Автор: Компанія «Дінай»

Нацбанк спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів в національній валюті без відкриття рахунків, скасувавши обов'язок небанківської установи узгоджувати з Нацбанком внутрішні правила про переказ коштів. Відповідні зміни передбачено до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (N 80 від 17.08.2017 р.).

Відтепер у пакеті документів для отримання ліцензії замість внутрішніх правил про переказ коштів подаватиметься інформаційна довідка щодо умов та порядку надання небанківською установою послуг з переказу коштів у формі опитувальника за встановленим зразком.

Така форма документа буде більш зрозумілою і прозорою для заявника. Її підготовка заявником та опрацювання співробітниками Нацбанку потребуватиме значно менших витрат часу. Зразок інформаційної довідки для заповнення у формі зручного опитувальника розміщено на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку в розділі "Форми документів для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків".

Що стосується внутрішніх правил про переказ коштів, то вони стають документом виключно внутрішнього користування небанківської установи. Розробляється та затверджується такий документ (разом з порядком внутрішнього контролю та іншими внутрішніми документами) до початку надання послуг з переказу коштів у відповідності з оновленими вимогами до них, гармонізованими з Директивою (EU) 2015/2366 (PSD2) та Керівними принципами ЕВА.

Крім того, оновлено вимоги до бізнес-плану, який подається небанківською установою до Національного банку для отримання ліцензії.

--------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (N 128 від 06.11.2019 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 14.11.2019 р.

Дата набрання чинності: 15.11.2019 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл