Огляди законодавства
2018.11.13

Удосконалено порядки призначення та виплати різних видів державної допомоги

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін удосконалив порядки призначення та виплати різних видів державної допомоги. Відповідні зміни передбачено до урядових постанов N 1192 від 02.08.2000 р., N 1751 від 27.12.2001 р., N 250 від 24.02.2003 р. та N 189 від 22.02.2006 р. Зокрема, новими нормами надано можливість органам соцзахисту робити запити та у строк до п'яти календарних днів із дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням допомоги. Для підтвердження даних про доходи використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, для підтвердження інших даних - відомості з інформаційних систем Мін'юсту, у тому числі з Єдиного реєстру боржників, Єдиного державного реєстру судових рішень і бази даних про стан розшуку боржників.

Також визначено підстави для призупинення виплати тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх невідоме, строком на дванадцять місяців у разі подання одержувачем такої допомоги недостовірної інформації про доходи та майновий стан, а також у разі неповідомлення (несвоєчасного повідомлення) про виникнення обставин, за яких виплата допомоги припиняється.

Якщо виникла можливість стягнення аліментів з одного з батьків, виявлено, що один з батьків може утримувати дитину, або встановлено місце проживання одного з батьків, у зв'язку з чим можливе стягнення з нього коштів на утримання дитини, орган соцзахисту:

- визначає суму сплаченої тимчасової допомоги, яка підлягає поверненню, та встановлює строки її повернення (протягом місяця);

- повідомляє одному з батьків про суму сплаченої тимчасової допомоги, яка підлягає поверненню, та строк її повернення;

- у разі неповернення коштів добровільно в установлені строки вирішує питання про їх стягнення у судовому порядку.

Крім того, змінами надано право на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям без зменшення її розміру, до складу яких входять студенти, які не мають доходів або отримують лише стипендію.

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (N 929 від 07.11.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 213 від 13.11.2018 р.

Дата набрання чинності: 13.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл