Огляди законодавства
2018.08.09Важливо!

Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування ПДВ

Автор: Компанія «Дінай»

На офіційному веб-порталі Мінфіну розміщено наказ, яким затверджуються чотири узагальнюючі податкові консультації (УПК).

Так, перша УПК стосується особливостей оподаткування ПДВ від'ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт.

Консультація дає відповідь на питання: "За якою ставкою податку на додану вартість підлягає оподаткуванню від'ємна різниця між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт?" Так, визначено, що у разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче ціни придбання такого товару, нульова ставка ПДВ застосовується до такої операції в цілому, за умови підтвердження факту вивезення товарів у відповідному митному режимі належно оформленою митною декларацією.

Друга УПК роз'яснює питання документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів. Зокрема, наводиться перелік документів, які для цілей оподаткування ПДВ можуть підтвердити факт знищення або зруйнування внаслідок дії обставин непереборної сили та в інших випадках ліквідації без згоди платника податку, в тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, а також у випадку ліквідації основних засобів у зв'язку з їх розібранням або перетворенням в інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

Зазначені вище документи (копії документів) платник податку може подати контролюючому органу в загальновстановленому порядку за власною ініціативою або на запит контролюючого органу (або особисто платником податків, або уповноваженою на це особою, або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису).

Третя УПК розкриває питання оподаткування ПДВ операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії - нерезидента.

Визначено, що оскільки кошти, які надходять на рахунок постійного представництва нерезидента в Україні від головної компанії - нерезидента, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким представництвом, то у зв'язку із відсутністю об'єкта оподаткування ПДВ при отриманні таких коштів постійне представництво нерезидента в Україні не визначає податкові зобов'язання з ПДВ.

І наостанок, четверта УПК розповідає про нюанси оподаткування ПДВ операцій банків та інших фінустанов з передачі у фінансовий лізинг майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.

Встановлено, що у випадку передачі у фінансовий лізинг майна, набутого банками або іншими фінустановами внаслідок звернення стягнення на таке майно, такі банки та інші фінустанови:

- застосовують режим звільнення від оподаткування ПДВ на підставі абз. 2 п. 197.12 ПКУ до частини вартості майна, за якою таке майно було набуте у власність в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики);

- нараховують податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, у разі якщо під час придбання банком такого майна суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту;

- нараховують податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна з урахуванням вимог, визначених п.189.15 ПКУ.

-----------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість" (N 673 від 03.08.2018 р.)

Дата набрання чинності: 03.08.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл