Огляди законодавства
2018.05.16

МОЗ запровадило електронну форму рецепта на лікарські засоби

Автор: Компанія «Дінай»

МОЗ внесло зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів й Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків, затверджених наказом МОЗ N 360 від 19.07.2005 р.

Зокрема, встановлено, що виписувати рецепти на лікарські засоби і медичні вироби, у тому числі ті, які відпускаються на пільгових умовах, безоплатно чи з доплатою або вартість яких підлягає державному відшкодуванню, матимуть право також ФОП, що провадять господарську діяльність з медичної практики (на сьогодні такі рецепти мають право виписувати виключно лікарі закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування). У рецептах зазначатиметься інформація про заклад охорони здоров'я або ФОП, а саме: найменування закладу охорони здоров'я або ПІБ ФОП, адреса, ідентифікаційний код з ЄДР, реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування про видачу ліцензії на медичну практику.

Також змінами передбачено запровадження електронного рецепта на лікарські засоби форми N 1. Такий електронний рецепт створюватиметься, зберігатиметься та передаватиметься через інформаційно-телекомунікаційну систему, доступ до якої надаватиметься уповноваженим особам суб'єкта господарювання, що здійснюють його виписування, й уповноваженим особам суб'єкта господарювання, що здійснюють відпуск лікарського засобу. Електронний рецепт виписуватиметься уповноваженою на те особою в інформаційно-телекомунікаційній системі суб'єкта господарювання і підписуватиметься ЕЦП.

Суб'єкт господарювання самостійно прийматиме рішення про запровадження виписування електронних рецептів, крім випадків, коли вимоги щодо обов'язкового виписування електронного рецепта визначено законодавством. Для виписування такого рецепта суб'єкт господарювання вноситиме до бази даних інформацію про лікаря та пацієнта, яка відповідає інформації, що зазначається на рецептурному бланку форми N 1. Такий рецепт для пацієнта може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму, яка відтворює інформацію, що зазначається на рецептурному бланку форми N 1. Візуальною формою електронного рецепта є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для сприйняття його змісту людиною.

Варто зауважити, що застосування рецептурних бланків N 1 (ф-1), форму яких наведено у додатку 1 до Правил виписування рецептів та які використовуватимуться до дати набрання чинності цими змінами, дозволятиметься до їх повного використання.

--------------------

Наказ Міністерства охорони здоров'я України "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 липня 2005 року N 360" (N 735 від 18.04.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.04.2018 р. за N 502/31954

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл