Огляди законодавства
2018.04.16

Не можна відмовитися від ID-картки через релігійні переконання: зразкове рішення ВС

Автор: Компанія «Дінай»

26 березня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу про оформлення паспорта громадянина України у формі книжечки. Позивачка, серед іншого, просила суд зобов'язати відділ Управління ДМС оформити та видати їй паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки зразка 1994 року. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що жінка через свої релігійні переконання відмовляється від присвоєння їй цифрового ідентифікатора особистості у вигляді унікального номера запису в реєстрі, від зняття біометричної інформації щодо себе та її подальшого зберігання, використання, обробки в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Дослідивши всі матеріали справи, Верховний Суд відмовив у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що згідно з урядовою постановою N 745 від 26.10.2016 р. з 1 листопада 2016 року паспорт громадянина України може оформлятися виключно у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Так, із зазначеної дати і до сьогодні для оформлення паспорта громадянина України в іншій формі, ніж ID-картки з безконтактним електронним носієм інформації, законних підстав уже немає.

Альтернативи такій формі паспорта громадянина України (ID-картки) ні Закон N 5492-VI від 20.11.2012 р., ні урядові нормативно-правові акти, прийняті на його виконання, не передбачають, як і винятків із загального для всіх громадян України обов'язку отримати цей документ у встановленому порядку і встановленої форми.

Таким чином, Верховний Суд дійшов висновку, що дії/бездіяльність відділу Управління ДМС щодо відмови позивачці в оформленні паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки зразка 1994 року ґрунтуються на правильному застосуванні норм законодавства, що регулює спірні правовідносини.

----------------------

Рішення Верховного Суду N 806/3265/17 від 26.03.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл