Огляди законодавства
2017.06.08

Участь Державної регуляторної служби та Мінекономрозвитку у заходах держнагляду

Автор: Компанія «Дінай»

Уряд визначився з участю Державної регуляторної служби (далі - ДРС) та Мінекономрозвитку в заходах держнагляду, що проводяться відповідно до ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (N 877-V від 05.04.2007 р.).

ДРС під час перевірок виявляє та попереджає порушення вимог законодавства органами держнагляду та вживає заходи реагування за фактами виявлення таких порушень. У свою чергу Мінекономрозвитку бере участь у перевірках ДРС та заходах держнагляду з метою виявлення проблемних питань і недоліків, що виникають під час проведення таких перевірок та заходів, узагальнення їх результатів.

Передбачено, що суб'єкт господарювання, якого було включено до річного плану заходів держнагляду, може звернутися з обґрунтованим запитом щодо участі представників ДРС у перевірці. ДРС розглядає звернення та приймає позитивне рішення, яке оформляє наказом, чи відмовляє заявнику.

У разі виявлення представниками ДРС під час перевірки порушень з боку органів держнагляду складається відповідний протокол про адмінпорушення. Крім цього, представники ДРС надають до Мінекономрозвитку аналітичну довідку, в якій зазначаються проблемні питання, що виникають у ході перевірки, шляхи їх вирішення та пропозиції щодо удосконалення законодавства з питань організації держнагляду.

Мінекономрозвитку бере участь у перевірці ДРС на підставі доручення Кабміну чи Міністра Мінекономрозвитку або його заступника. У заходах держнагляду представники міністерства залучаються на підставі доручення Міністра чи його заступника або за зверненням суб'єкта господарювання, щодо якого планується здійснення заходу органу державного нагляду (контролю).

Після перевірки представники Мінекономрозвитку складають аналітичну довідку, в якій зазначають проблемні питання, що виникають під час застосування вимог законодавства з питань держнагляду, та пропозиції щодо шляхів їх вирішення. Ці довідки в подальшому використовуються Міністерством під час визначення пріоритетних напрямів формування державної політики з питань держнагляду, нормативно-правового регулювання держнагляду та внесення до Уряду пропозицій щодо вдосконалення держконтролю.

----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядків участі Державної регуляторної служби та Міністерства економічного розвитку і торгівлі у заходах державного нагляду (контролю)" (N 388 від 24.05.2017 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл