Огляди законодавства
2020.11.19

Договір купівлі-продажу рухомого майна між юрособою та фізособою: хто сплачує ПДФО до бюджету?

Автор: Компанія «Дінай»

Фахівці ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадують: якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта нерухомого, рухомого майна є юрособа чи самозайнята особа, то така особа є податковим агентом платника ПДФО щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО з доходів, отриманих платником ПДФО від такого продажу (обміну), тобто зобов'язана виконати всі визначені розділом IV ПКУ функції податкового агента (п. 172.7 та п. 173.3 ПКУ).

Згідно з пп. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника ПДФО, зобов'язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку ПДФО, визначену ст. 167 ПКУ.

Отже, у разі укладання юрособою з фізособою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юрособа, як податковий агент, зобов'язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО з доходів, отриманих фізособою від продажу (обміну) такого майна.

--------------------

Повідомлення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.11.2020 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл