Огляди законодавства
2020.10.13

Оновлено Положення про застосування НБУ заходів впливу

Автор: Компанія «Дінай»

Нацбанк вніс зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу (N 346 від 17.08.2012 р.). Так, оновлене Положення передбачає:

- поступовий перехід від практики застосування інструменту "ризикова діяльність у сфері фінансового моніторингу" до оцінки належності системи управління ризиками. Зокрема, перелік ознак ризикової діяльності з питань фінмоніторингу скорочено з десяти до однієї;

- можливість застосовувати за порушення банком законодавства з питань фінмоніторингу письмову угоду;

- перегляд розміру штрафів за порушення банком законодавства з питань фінмоніторингу, а також видів таких порушень.

НБУ також доповнив порядок укладення письмової угоди з банком, аби привести його у відповідність до змін у статті 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (N 2121-III від 07.12.2000 р.). Зокрема, відтепер обов'язковою умовою укладення будь-якої письмової угоди з банком є грошове зобов'язання. Мінімальна сума грошового зобов'язання банку становитиме 1000 НМДГ, а для угоди з питань фінмоніторингу - 25% від розрахункової суми штрафу, якщо розрахункова сума штрафу становитиме 2 млн грн і більше.

Письмова угода також має містити інформацію про порушення законодавства в діяльності банку та/або здійснення ним ризикової діяльності та їх визнання банком, а також розрахункову суму штрафу для угод із питань фінмоніторингу. Вона також має містити заходи, які банк зобов'язується вжити, строки їх виконання, суму грошового зобов'язання, яку банк зобов'язується сплатити, та строк сплати.

Крім того, максимальний розмір штрафу за порушення вимог законодавства з питань фінмоніторингу - до 7 950000 НМДГ - узгоджено зі змінами в статті 73 Закону N 2121-III. Також унормовано відповідальність у вигляді штрафу за невиконання банком вимог нормативно-правових актів Нацбанку у сфері моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

--------------------

Постанова Національного банку України "Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу" (N 139 від 07.10.2020 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 09.10.2020 р.

Дата набрання чинності: 10.10.2020 р.

 

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл