Огляди законодавства
2020.07.30

НБУ затвердив новий порядок застосування заходів впливу до небанківських фінустанов

Автор: Компанія «Дінай»

Нацбанк затвердив нове Положення про застосування заходів впливу до небанківських фінансових установ за порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Новим законом N 361-IX від 06.12.2019 р. визначено розширення видів заходів впливу до установ, а саме:

- письмове застереження;

- укладення Нацбанком письмової угоди з установою. За цією угодою установа зобов'язується сплатити визначене грошове зобов'язання та вжити заходів для усунення та/або недопущення в подальшому порушень вимог законодавства з питань фінмоніторингу, підвищити ефективність системи управління ризиками тощо;

- покладення на установу обов'язку відсторонення від роботи посадової особи установи. Відстороненими можуть бути: керівник (керівники) установи, відповідальний працівник за фінмоніторинг.

Усі рішення про застосування заходів впливу в НБУ приймаються колегіальним органом - Правлінням Нацбанку або Комітетом, якому делеговані окремі повноваження щодо регулювання та нагляду. Під час розгляду колегіальним органом Нацбанку питання про застосування заходів впливу передбачено можливість присутності представника установи для особистого надання пояснень чи заперечень. Позиція установи ураховуватиметься під час прийняття рішення щодо застосування заходу впливу. Також представники установи матимуть можливість надати свої пояснення/зауваження/заперечення на етапі кваліфікації порушень та до отримання результатів перевірки.

Інформація про застосовані Нацбанком заходи впливу оприлюднюється на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ до п'ятого числа місяця, наступного за звітним.

Рішення про застосування заходів впливу може бути оскаржено у судовому порядку протягом одного місяця з дня набрання ним чинності. Рішення про застосування до установи заходу впливу у формі штрафу набуває статусу виконавчого документа, якщо протягом місяця з дня набрання ним чинності:

- установа письмово не повідомила Нацбанк про добровільне виконання цього рішення;

- рішення не було оскаржене в судовому порядку.

--------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про застосування Національним банком України заходів впливу до установ за порушення законодавства з питань фінансового моніторингу" (N 106 від 28.07.2020 р.)

Офіційне опублікування на сайті НБУ: 29.07.2020 р.

Дата набрання чинності: 30.07.2020 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл