Огляди законодавства
2020.06.01

Зміни щодо реєстрації платників ПДВ: нововведення Закону N 466-IX

Автор: Компанія «Дінай»

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що законом N 466-IX від 16.01.2020 р. внесено ряд змін, які стосуються порядку реєстрації та перереєстрації платників ПДВ. Так, змінено термін подання заяви у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ. Заяву слід подавати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних (раніше - не пізніше ніж за 20 календарних днів).

Також змінено термін подання заяви на реєстрацію платником ПДВ і для платників єдиного податку в разі зміни ними ставки єдиного податку з 5% на 3%. Реєстраційна заява в цьому випадку подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому застосовуватиметься ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (раніше - не пізніше ніж за 15 календарних днів).

Заява про реєстрацію особи як платника податку має бути подана до контролюючого органу виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Новостворені суб'єкти господарювання можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися як платник ПДВ під час держреєстрації створення юрособи, або держреєстрації ФОП. Причому, перебіг триденного строку розгляду таких заяв контролюючими органами розпочинається з дати їх надходження до контролюючого органу, а правила, порядок та строки розгляду є такими самими, як і для реєстраційних заяв, поданих діючими суб'єктами господарювання.

У разі перетворення юрособи - платника податку або зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (ПІБ) платника і не пов'язані з ліквідацією або реорганізацією платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація такого платника.

Для перереєстрації платник податку подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.

При цьому, перереєстрація у зв'язку із зміною найменування (крім перетворення) (ПІБ) платника податку, який включений до ЄДР, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з цього ЄДР.

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником податку анулюється.

--------------------

Повідомлення Головного управління ДПС у м. Києві від 29.05.2020 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл