Огляди законодавства
2019.11.07Увага!

Набрав чинності закон про авторизованих економічних операторів

Автор: Компанія «Дінай»

7 листопада набрав чинності (крім деяких норм) закон N 141-IX від 02.10.2019 р., яким передбачено зміни до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів. Зокрема, документом визначено, що підприємство-резидент, що виконує будь-яку роль в міжнародному ланцюзі постачання товарів (виробник, експортер, імпортер, митний представник, перевізник, експедитор, утримувач складу) та отримало авторизацію відповідно до вимог МКУ, набуває статус авторизованого економічного оператора (АЕО).

Авторизація АЕО може бути таких типів:

1) про надання права на застосування спеціальних спрощень (АЕО-С);

2) про підтвердження безпеки та надійності (АЕО-Б).

При цьому підприємство самостійно обирає тип авторизації та може одночасно мати авторизації обох типів.

Так, підприємство, яке отримало авторизацію АЕО-С, має право застосовувати такі спеціальні спрощення:

- загальна фінансова гарантія;

- самостійне накладення пломб спеціального типу;

- процедура спрощеного декларування;

- процедура випуску за місцезнаходженням.

Підприємство, яке отримало авторизацію АЕО-Б, має право застосовувати спеціальне спрощення "самостійне накладення пломб спеціального типу".

Встановлено, що дозволи на застосування спеціальних спрощень надаються безоплатно протягом 15 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви підприємства, яке отримало авторизацію АЕО.

Для отримання авторизації АЕО підприємство подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, заяву про надання авторизації АЕО та анкету самооцінки у формі електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис.

Також новими нормами надано визначення уніфікованої митної квитанції, яка засвідчуватиме факт справляння органом доходів і зборів грошових коштів, прийняття грошової застави, передачі йому товарів, транспортних засобів на зберігання.

Окрім цього, маємо визначення й загальної декларації прибуття - повідомлення органу доходів і зборів про товари, призначені для ввезення на митну територію України, у тому числі з метою транзиту, що містить відомості, необхідні для проведення аналізу ризиків з метою безпеки та надійності.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів" (N 141-IX від 02.10.2019 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 212 від 06.11.2019 р.

Дата набрання чинності: 07.11.2019 р., крім деяких норм

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл