Огляди законодавства
2019.07.11

Фонд соцстраху: строк військової служби включається до страхового стажу

Автор: Компанія «Дінай»

Фонд соцстраху зауважив: починаючи з 01.01.2016 р., період сплати єдиного внеску із грошового забезпечення за осіб, які проходять військову службу, службу в органах МВС, держдопомоги при народженні дитини, за осіб, які не перебувають у трудових відносинах, державної соціальної допомоги на догляд за дитиною з інвалідністю зараховується до страхового стажу при призначенні застрахованим особам матзабезпечення за рахунок коштів Фонду соцстраху.

Зарахування такого періоду здійснюється на підставі даних, відображених у формі "Дані про трудовий стаж" (додаток 9 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування), якими може скористатися роботодавець з 01.01.2016 р.

Варто зазначити, що період служби з 28.01.2001 р. по 31.12.2015 р., а отримання допомоги - до 31.12.2015 р., не зараховується до страхового стажу, оскільки такі особи не підлягали загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Фонд соцстраху нагадав: сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж - понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл