Огляди законодавства
2019.01.11

Судовий збір за вимогу про відшкодування моральної шкоди в грошовій формі сплачується як за майнову вимогу

Автор: Компанія «Дінай»

Вимога про відшкодування моральної шкоди, визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою, а отже, судовий збір підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру. Такого висновку дійшов Верховний Суд, розглянувши справу N 761/11472/15-ц від 28.11.2018 р.

Так, Київська місцева прокуратура звернулася з касаційною скаргою на ухвалу Апеляційного суду міста Києва, якою визнано неподаною та повернуто заявнику апеляційну скаргу у зв'язку з несплатою судового збору при оскарженні рішення районного суду про стягнення моральної шкоди. Касаційна скарга мотивована тим, що апеляційний суд неправильно визначив, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди повинна оплачуватись судовим збором як майнова вимога, у зв'язку із чим неправомірно повернув апеляційну скаргу заявнику.

Колегія суддів Верховного Суду погодилася з висновком апеляційного суду. Зі змісту положень п. 4 ч. 2 ст. 119, п. 1 ч. 1 ст. 80 ЦПКУ, ціна позову визначається сумою грошових коштів, якщо позов підлягає грошовій оцінці. При цьому позовна вимога про відшкодування моральної шкоди є майновою вимогою, оскільки позивач її визначив у грошовому вимірі.

Таким чином, Верховний Суд вважає доводи касаційної скарги про те, що відшкодування моральної шкоди є вимогою немайнового характеру, безпідставними, оскільки відшкодування моральної шкоди визначено сумою грошових коштів. Тому заявлена позовна вимога є майновою, а оскаржувана ухвала апеляційного суду - законною та обґрунтованою.

----------------------

Постанова Верховного Суду N 761/11472/15-ц від 28.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл