Огляди законодавства
2018.12.05

Уряд врегулював питання професійної атестації управителів житлових будинків

Автор: Компанія «Дінай»

Нагадаємо, що з 10 червня 2018 року введено в дію низку норм нового Закону "Про житлово-комунальні послуги" (N 2189-VIII від 09.11.2017 р.), зокрема, й щодо надання послуг з управління багатоквартирним будинком (ст. 18).

Частиною п'ятою ст. 18 даного Закону встановлено обов'язок управителя багатоквартирного будинку мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)". Водночас для управителів, які є ФОП, передбачено альтернативу: або мати в штаті відповідного працівника, або самостійно пройти таку професійну атестацію.

З метою забезпечення реалізації зазначених норм Уряд визначив порядок здійснення професійної атестації за професією "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)" та критерії, яким повинні відповідати підприємства, що здійснюють таку професійну атестацію.

Передбачено, що оцінка компетентності кандидата проводитиметься шляхом кваліфікаційного іспиту. Завдання для іспиту повинні включати теоретичну та практичну складові, які розробляються з урахуванням кваліфікаційної характеристики за професією "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", встановленої у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій (розділ 5 випуску 87, затверджений наказом Мінрегіону N 56 від 14.02.2012 р.) або відповідному професійному стандарті (за наявності). Зразки завдання для іспиту розміщуються на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

У разі успішного складення кваліфікаційного іспиту орган сертифікації приймає рішення про видачу сертифіката, строк дії якого складає три роки, а у випадку повторної професійної атестації та підтвердження стажу роботи не менше 2,5 року протягом строку дії сертифіката за результатами первинної атестації - п'ять років.

До відома! Управитель багатоквартирного будинку - ФОП або юрособа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

-----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Деякі питання професійної атестації за професією "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)" (N 1010 від 28.11.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

 

 

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл