Огляди законодавства
2018.12.03

Уряд відкоригував правила внесення інформації до єдиної бази даних звітів про оцінку

Автор: Компанія «Дінай»

З метою приведення своїх нормативних актів у відповідність до вимог законодавства щодо визначення оціночної вартості майна у випадках, передбачених ПКУ, Уряд вніс корективи до постанови N 358 від 21.08.2014 р.

Зокрема, змінами уточнено, що ринкова вартість є базою оцінки для визначення оціночної вартості з метою обчислення доходу платника податку - фізособи від продажу (обміну), успадкування та/або дарування майна у випадках, передбачених ПКУ (крім випадків успадкування та/або дарування майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою).

Встановлено, що інформація зі звіту про оцінку майна, звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок вноситиметься до єдиної бази даних звітів про оцінку через авторизовані електронні майданчики відповідно до порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, який повинен затвердити Фонд держмайна.

При цьому передбачено, що єдина база даних звітів про оцінку відмовлятиме в реєстрації звіту про оцінку в разі виявлення за результатами моніторингу інформації з нього недоліків та/або порушень під час складання звіту про оцінку, невідповідності оціночної вартості результату електронного визначення оціночної вартості подібного до об'єкта оцінки майна (у випадках, на які поширюються вимоги ст. 172 ПКУ, яка визначає порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна).

Також обумовлено, що реєстрація звіту про оцінку перевірятиметься нотаріусами під час посвідчення правочинів у випадках, передбачених ПКУ, або посадовою особою, у присутності якої між фізособами здійснюється укладення договорів купівлі-продажу (міни, поставки) транспортних засобів, суб'єктом господарювання, який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь в їх укладенні.

У зв'язку з цим доступ до єдиної бази даних звітів про оцінку надаватиметься суб'єктам оціночної діяльності, нотаріусам, особам, які вчиняють дії щодо операції з відчуження об'єктів рухомого майна, правоохоронним та контролюючим органам.

------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 р. N 358" (N 971 від 21.11.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 227 від 01.12.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.12.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл