Огляди законодавства
2018.11.30

Військові з окупованих територій забезпечуватимуться житлом

Автор: Компанія «Дінай»

30 листопада в "Голосі України" N 228 опубліковано Закон N 2547-VIII, яким передбачено зміни до статті 12 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (N 2011-XII від 20.12.91 р.). Зазначимо, що норми цього закону набирають чинності з 01.01.2019 р.

Так, новими положеннями передбачено, що військовослужбовці, які проходили військову службу на тимчасово окупованих територіях та продовжують службу у військових формуваннях України, а також члени їх сімей, які проживають разом із ними та є внутрішньо переміщеними особами, і забезпечені службовими жилими приміщеннями, або їм надано жилі приміщення для постійного проживання на таких територіях, або які мають у приватній власності жилі приміщення, розташовані на таких територіях, якщо право власності на них набуте відповідно до законів України, та які прибули на іншу територію України, забезпечуватимуться жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення.

Вищезазначені особи, які на дату початку тимчасової окупації перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, забезпечуватимуться жилими приміщеннями з урахуванням попереднього часу перебування на квартирному обліку в порядку, що визначається КМУ.

Крім того, варто зазначити, що право власності на жиле приміщення, розташоване на тимчасово окупованих територіях, що перебуває у приватній власності вказаних осіб, набуває орган, до повноважень якого належить поліпшення житлових умов таких категорій осіб на іншій території України, в порядку, що визначається КМУ.

--------------------

Закон України "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (N 2547-VIII від 18.09.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 228 від 30.11.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.01.2019 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл