Огляди законодавства
2018.11.22Важливо!

Запроваджено інститут кримінальних проступків

Автор: Компанія «Дінай»

22 листопада Верховна Рада прийняла закон щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень (проект N 7279-д від 20.04.2018 р.). Ухвалення даного документа викликано необхідністю законодавчого врегулювання застосування положень нового КПКУ стосовно особливостей досудового розслідування кримінальних проступків та їх судового розгляду.

Зокрема, запропонованими змінами до ККУ визначення "злочин" трансформовано у визначення "кримінальне правопорушення" - суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом кримінального правопорушення. Кримінальні правопорушення поділятимуться на кримінальні проступки і злочини. Кримінальним проступком вважатиметься діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч НМДГ (не більше 51000 грн) або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі. В свою чергу злочини поділятимуться на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Визначено, що серед таких, що не мають судимості, визнаватимуться особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання.

Крім того, запроваджується кримінальна відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у вигляді штрафу від однієї до двох тисяч НМДГ (від 17000 грн до 34000 грн) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. При повторному вчиненні - штраф до трьох тисяч НМДГ (до 51000 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Також передбачається внесення коректив до санкцій деяких кримінальних правопорушень, серед яких:

- шахрайство, яке каратиметься, серед іншого, штрафом від двох до трьох тисяч НМДГ (від 34000 грн до 51000 грн) (на сьогодні - до п'ятдесяти НМДГ, тобто до 850 грн);

- умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, каратиметься, серед іншого, штрафом від однієї до чотирьох тисяч НМДГ (від 17000 грн до 68000 грн) (на сьогодні - до п'ятдесяти НМДГ, тобто до 850 грн);

- фіктивне підприємництво каратиметься штрафом від п'яти до десяти тисяч НМДГ (від 85000 грн до 170000 грн) (на сьогодні - від п'ятисот до двох тисяч НМДГ, тобто від 8500 до 34000 грн) тощо.

Корективами до КПКУ передбачається, що досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюватимуть підрозділи дізнання або уповноважені особи інших підрозділів (органів Нацполіції, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, органів Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України).

Окрім цього також визначено:

- особливості початку досудового розслідування у формі дізнання;

- процесуальні джерела доказів у кримінальних проступках;

- процедуру затримання особи, яка вчинила кримінальний проступок;

- вилучення речей і документів, які є знаряддям (засобом) вчинення кримінального проступку;

- особливості повідомлення про підозру у вчиненні такого проступку;

- порядок продовження строків дізнання.

--------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (N 7279-д від 20.04.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл