Огляди законодавства
2018.11.15

Змінено порядок подання звітності фінкомпаніями

Автор: Компанія «Дінай»

Нацкомфінпослуг послідовно продовжує приводити свої акти у відповідність до Закону "Про електронні довірчі послуги" (N 2155-VIII від 05.10.2017 р.), який набрав чинності 07.11.2018 р. Цього разу зміни затверджено до Порядку надання звітності фінкомпаніями, фінустановами - юрособами публічного права, довірчими товариствами, а також юрособами - суб'єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати послуги з фінансового лізингу (N 3840 від 26.09.2017 р.).

Зауважимо, що новими нормами передбачається можливість перенесення строків подання звітності в разі наявності технічної проблеми (пов'язаної з функціонуванням інформаційно-телекомунікаційної системи, засобами якої формується та подається звітність), що унеможливлювала подання звітності та тривала понад одну добу. Нацкомфінпослуг на сайті оприлюднюватиме повідомлення про наявність такої проблеми, а після її усунення - про поновлення можливості подання звітності. У такому разі строк подання звітності подовжуватиметься на строк тривалості усунення технічної проблеми.

Також уточнено положення щодо подання Нацкомфінпослуг аудиторських звітів до 1 червня року, наступного за звітним. Так, відповідно до затверджених коректив необхідно подавати:

- аудиторський звіт щодо річної фінзвітності та консолідованої фінзвітності (у разі необхідності її подання);

- звіт про надання впевненості щодо звітних даних за рік фінансової компанії, фінансової установи - юрособи публічного права та довірчого товариства.

Крім цього, визначено підстави визнання звітності такою, що містить недостовірну інформацію, а саме:

- показники фінансової звітності суперечать показникам звітних даних, поданих до Нацкомфінпослуг;

- звітність містить розбіжності в інформації щодо показників цієї звітності, що містяться у різних додатках, у тому числі в разі якщо інформація, відображена у звітних даних на кінець звітного періоду, не відповідає інформації на початок наступного звітного періоду за відповідними показниками.

----------------------

Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг "Про затвердження Змін до Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу" (N 1635 від 18.09.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України: 25.10.2018 р. за N 1215/32667

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл