Огляди законодавства
2018.11.15

АЦСК ІДД ДФС більше не надаватиме сертифікати електронної печатки ФОПам та самозайнятим особам

Автор: Компанія «Дінай»

Нормами Закону "Про електронні довірчі послуги" (N 2155-VIII від 05.10.2017 р.), який набрав чинності 07.11.2018 р., передбачено, що електронна печатка - це електронні дані, які додаються створювачем електронної печатки до інших електронних даних або логічно з ними пов'язуються і використовуються для визначення походження та перевірки цілісності пов'язаних електронних даних. Разом з цим, створювач електронної печатки - це юрособа, яка створює електронну печатку.

З огляду на те, що створювачем електронної печатки може бути виключно юрособа, починаючи з 07.11.2018 р. Інформаційно-довідковий департамент ДФС, як кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, не формує сертифікати електронної печатки для фізосіб (в т.ч. підприємців та тих, що провадять незалежну професійну діяльність).

Саме тому ДФСУ просить враховувати зазначену норму під час підготовки реєстраційних документів.

Податківці додатково повідомляють, що фізособи, які отримують сертифікати починаючи з 07.11.2018 р., можуть подавати електронну податкову звітність та реєструвати податкові накладні, використовуючи власний електронний підпис.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл