Огляди законодавства
2018.11.14

Ломбарди звітуватимуть перед Нацкомфінпослуг в електронній формі

Автор: Компанія «Дінай»

Нацкомфінпослуг затвердила корективи до Порядку складання та подання звітності ломбардами (N 2740 від 04.11.2004 р.). Даними змінами запроваджується перехід на звітування ломбардів перед Нацкомфінпослуг в електронній формі.

Так, передбачено, що ломбарди подають звітність в електронній формі з використанням веб-інтерфейсу доступу до спеціалізованого програмного забезпечення, який розміщено на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг. Обов'язковими реквізитами звітності ломбарду є кваліфіковані електронні підписи керівника та головного бухгалтера ломбарду, накладені з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Датою подання звітності ломбарду до Нацкомфінпослуг є остання з дат:

- дата відправлення звітності ломбарду, зафіксована в базі даних спеціалізованого програмного забезпечення;

- кваліфікована електронна позначка часу, додана до останнього кваліфікованого електронного підпису керівника або головного бухгалтера ломбарду.

Також передбачено можливість перенесення строків подання звітності з технічних причин. Так, якщо в останній день строку подання звітності ломбарду виникли обставини технічного характеру, що унеможливили доступ ломбарду до спеціалізованого програмного забезпечення, останнім днем подання такої звітності вважається робочий день, наступний за днем усунення зазначених технічних обставин. При цьому, підтвердженням наявності обставин технічного характеру та їх усунення слугуватимуть інформаційні повідомлення, оприлюдненні на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.

Крім цього, додатково визначено підстави визнання звітності ломбарду такою, що містить недостовірну інформацію, а саме:

- показники фінансової звітності суперечать показникам звітності, поданої ломбардом до Нацкомфінпослуг;

- звітність містить розбіжності в інформації щодо показників цієї звітності, що містяться у різних формах, у тому числі в разі якщо інформація, відображена у звітних даних на кінець звітного періоду, не відповідає інформації на початок наступного звітного періоду за відповідними показниками, з урахуванням поданої ломбардом коригуючої звітності.

Зауважимо, що, як і раніше, ломбарди до 1 червня року, наступного за звітним, будуть подавати до Нацкомфінпослуг аудиторський звіт щодо проведення обов'язкового аудиту річної фінзвітності в паперовій формі.

---------------------

Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг "Про затвердження Змін до Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг" (N 1636 від 18.09.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України: 18.10.2018 р. за N 1171/32623

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл