Огляди законодавства
2018.11.08

ВРУ відновила кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону

Автор: Компанія «Дінай»

Чинне законодавство України передбачає лише адміністративну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. Так, статтею 2041 КпАП передбачено накладення штрафу за такі дії в розмірі від 3400 до 13600 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Однак, в умовах реальних загроз суверенітету та територіальній цілісності України, депутати вирішили криміналізувати незаконний перетин державного кордону. Так, Законом N 2599-VIII від 18.10.2018 р. Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 3322, якою відновлюється кримінальна відповідальність за такі дії (до 2004 року кримінальна відповідальність за такі дії передбачалася статтею 331 ККУ та була скасована Законом N 1723-IV від 18.05.2004 р.).

Так, перетинання держкордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб поза пунктами пропуску через держкордон або в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені повторно або групою осіб, каратимуться позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Якщо ж незаконний перетин держкордону поєднуватиметься з насильством або із застосуванням зброї, то за це каратимуть позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

------------------

Закон України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону" (N 2599-VIII від 18.10.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл