Огляди законодавства
2018.11.07

Законопроект про протимінну діяльність прийнято в першому читанні

Автор: Компанія «Дінай»

Міни, нерозірвані снаряди та залишки вибухових пристроїв несуть суттєву загрозу життю та здоров'ю людей. На жаль, це реалії сьогодення для значної кількості громадян України.

Через неврегульованість питань протимінної діяльності на законодавчому рівні в Україні здійснюється несистемне розмінування місцевості, переважно вздовж лінії розмежування, та окремих об'єктів у звільнених районах. Задля забезпечення комплексного й ефективного вирішення цієї проблеми Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону "Про протимінну діяльність в Україні" (N 9080-1 від 19.09.2018 р.).

Документом пропонується визначити: правову основу протимінної діяльності; перелік об'єктів і суб'єктів такої діяльності та порядок їх створення; вимоги до фахівців цієї сфери та їх обов'язки; джерела фінансування; порядок надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів; процедуру визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; особливості публічних закупівель у такій сфері тощо.

Законопроектом також запроваджується страхування відповідальності під час здійснення робіт з розмінування та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності.

--------------------

Проект Закону України "Про протимінну діяльність в Україні" (N 9080-1 від 19.09.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл