Огляди законодавства
2018.11.06

Приватні виконавці отримуватимуть винагороду в розмірі 10% суми заборгованості зі сплати аліментів

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін відкоригував Порядок виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця (N 643 від 08.09.2016 р.). Даний Порядок приведено у відповідність до Закону N 2475-VIII від 03.07.2018 р. щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

Зокрема, встановлено, що державні виконавці матимуть право на винагороду за виконання виконавчих документів про стягнення аліментів (за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад дванадцять місяців), за умови погашення такої заборгованості в повному обсязі та стягнення виконавчого збору.

Крім того, за виконавчими документами про стягнення аліментів за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад дванадцять місяців, приватний виконавець нараховуватиме собі основну винагороду в розмірі 10% суми заборгованості зі сплати аліментів (постанова про стягнення основної винагороди за виконавчими документами про стягнення аліментів виноситься приватним виконавцем після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі або у разі повернення виконавчого документа стягувачу чи закінчення виконавчого провадження на підставі розрахунку про її нарахування - ч. 7 ст. 31 Закону N 1403-VIII від 02.06.2016 р.).

Також визначено, що приватний виконавець, який забезпечив фактичне виконання в повному обсязі виконавчого документа немайнового характеру, за яким:

- боржником є фізособа, одержуватиме основну винагороду в розмірі чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року (у 2018 році - 7048 грн);

- боржником є юрособа, - в розмірі вісьмох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2018 році - 14096 грн).

Наразі приватні виконавці за виконавчими документами немайнового характеру, за якими боржником є фізособа, отримують основну винагороду у розмірі 2 МЗП (7446 грн), а за якими боржником є юрособа - в розмірі 4 МЗП (14892 грн).

--------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця" (N 909 від 31.10.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня її офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл