Огляди законодавства
2018.11.05

Спрощено порядок екстрадиції правопорушників: зміни до КПКУ

Автор: Компанія «Дінай»

З 4 листопада набрали чинності зміни до КПКУ, якими передбачено спрощений порядок видачі правопорушників. Нові норми спрямовані на імплементацію в законодавство України положень Третього та Четвертого додаткових протоколів до Європейської конвенції про видачу правопорушників та удосконалення наявної процедури екстрадиції з України правопорушників, які розшукуються компетентними органами іноземної держави для проведення розслідування у кримінальній справі або виконання вироку.

Зокрема, корективами передбачено, що особі, яка затримана у зв'язку з її розшуком компетентним органом іноземної держави для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку, роз'яснюється її право надати згоду на видачу (екстрадицію) для застосування процедури видачі (екстрадиції) у спрощеному порядку, а також право на відмову від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності у разі надання згоди на її видачу.

Так, особа має право у будь-який час до прийняття рішення про її видачу (екстрадицію) подати слідчому судді письмову заяву про надання згоди на її видачу, в якій може зазначити про відмову від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності. Така згода особи на її видачу, відмова особи від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності можуть бути відкликані особою до їх затвердження слідчим суддею.

Уповноважений (центральний) орган України приймає рішення про видачу особи (екстрадицію) у спрощеному порядку або про відмову у такій видачі протягом п'яти робочих днів з дня одержання ухвали слідчого судді, якою затверджено згоду особи на видачу, та інформації компетентного органу іноземної держави, передбаченої ч. 6 статті 588 КПКУ.

Спрощений порядок видачі не застосовується:

- у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності чи відбування особою покарання на території України;

- якщо є обґрунтовані підстави вважати, що особа, стосовно якої розглядається питання про видачу, є громадянином України;

- якщо є обґрунтовані підстави вважати, що видача зазначеної особи може суперечити інтересам національної безпеки України;

- якщо компетентний орган іноземної держави не надав на вимогу уповноваженого (центрального) органу України інформацію, передбачену ч. 6 статті 588 КПКУ.

Передача особи, стосовно якої прийнято рішення про видачу (екстрадицію) у спрощеному порядку, здійснюється протягом десяти робочих днів з дня повідомлення компетентному органу іноземної держави про зазначене рішення. Цей строк може бути подовжений до тридцяти днів. Відстрочення фактичної передачі особи з підстав, передбачених статтею 592 КПКУ, не допускається.

У разі прийняття уповноваженим (центральним) органом України рішення про відмову у видачі особи у спрощеному порядку, така видача здійснюється за загальними правилами щодо видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників" (N 2577-VIII від 02.10.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 208 від 03.11.2018 р.

Дата набрання чинності: 04.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл