Огляди законодавства
2018.11.05

Слідчі і прокурори виплачуватимуть компенсацію за неправомірні дії під час розслідувань

Автор: Компанія «Дінай»

Президент підписав Закон N 2548-VIII від 18.09.2018 р. щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування. Крім того, норми даного закону посилюють відповідальність службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов'язків. Відповідні зміни передбачено до КПКУ.

Так, закон надає право учасникам кримінального провадження (у т.ч. іншій особі, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представнику) заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження, якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з таких підстав: встановлена відсутність події кримінального правопорушення; встановлена відсутність у діянні складу кримінального правопорушення; набрав чинності закон, яким скасовано кримінальну відповідальність за діяння, вчинене особою.

Також документом передбачається можливість держави, у випадку відшкодування шкоди, завданої слідчим, прокурором, застосовувати право зворотної вимоги до цих осіб у разі встановлення в їх діях складу кримінального правопорушення за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, або дисциплінарного проступку незалежно від спливу строків застосування та дії дисциплінарного стягнення.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" (N 2548-VIII від 18.09.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 208 від 03.11.2018 р.

Дата набрання чинності: 04.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл