Огляди законодавства
2018.11.01

Україна піднялася на 71-е місце в рейтингу легкості ведення бізнесу "Doing Business"

Автор: Компанія «Дінай»

Світовий банк оприлюднив черговий рейтинг легкості ведення бізнесу "Doing Business 2019", в якому Україна посіла 71-е місце. Порівняно з минулим роком результат покращився на п'ять позицій.

Рейтинг "Doing Business" укладається Світовим банком щорічно на наступний рік та порівнює простоту підприємницької діяльності у різних країнах світу. За останній рік Україна суттєво покращила бізнес-клімат, але на її кінцеву позицію в рейтингу вплинули й істотні позитивні зміни в інших країнах, адже багато з них у своїй внутрішній діяльності орієнтуються на рейтинг Doing Business.

Рейтинг Світового банку складається за 10-ма критеріями. За шістьма з них Україна продемонструвала зростання. Найбільше країна піднялася за компонентом "Міжнародна торгівля": з 119 на 78 сходинку. Таким чином, у даній категорії рейтинг України зріс на 41 позицію.

Також Україна піднялась у рейтингу за такими компонентами:

- "Забезпечення виконання контрактів" на 25 сходинок (з 82 на 57 позицію);

- "Захист інвесторів" на дев'ять сходинок (з 81 на 72 позицію);

- "Отримання дозволів на будівництво" на п'ять сходинок (з 35-ї на 30-ту позицію);

- "Врегулювання питання щодо неплатоспроможності" на чотири сходинки (з 149 на 145 позицію);

- "Реєстрація власності" на одну сходинку (з 64 на 63 позицію).

Водночас за іншими чотирма критеріями рейтинг України знизився. Зокрема, найбільше Україна опустилася в рейтингу за компонентом "Оподаткування": з 43 на 54 сходинку. Тобто в даній категорії Україна втратила 11 позицій.

Також позиція України знизилася за такими компонентами:

- "Підключення до електромереж" на сім сходинок (з 128 до 135 позиції);

- "Реєстрація підприємств" на чотири сходинки (з 52 до 56 позиції);

- "Кредитування" на три сходинки (з 29 до 32 позиції).

Звіт Світового банку (англійською мовою) можна переглянути тут: www.doingbusiness.org

Довідково:

Оцінка Світового банку у Doing Business охоплює низку показників 190 країн світу та опрацьовується з використанням відгуків представників урядів, учених, фахівців-практиків і рецензентів.

Рейтинг покликаний дати об'єктивну основу для розуміння та вдосконалення систем нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності у всьому світі.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл