Огляди законодавства
2018.10.31

ДФС про особливості застосування кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної печатки

Автор: Компанія «Дінай»

Нагадаємо, на зміну чинному Закону "Про електронний цифровий підпис" (N 852-IV від 22.05.2003 р.) прийнято новий - "Про електронні довірчі послуги" (N 2155-VIII від 05.10.2017 р.). Переважна кількість його норм запрацюють вже з 7 листопада.

Новий Закон спрямовано на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу. Зокрема, ним урегульовано відносини у сферах надання електронних довірчих послуг, до складу яких входять:

- створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;

- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;

- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;

- формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;

- реєстрована електронна доставка;

- зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов'язаних з цими послугами.

Так, податківці розповіли про особливості застосування саме кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної печатки.

Звертаємо увагу, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, який його підтверджує, видані до 07.11.2018 р., використовуватимуться до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше 07.11.2020 р.

---------------------

Роз'яснення ДФСУ від 30.10.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл