Огляди законодавства
2018.10.23Увага!

Уряд визначив нові правила призначення субсидій

Автор: Компанія «Дінай»

Уряд укотре переглянув правила призначення субсидій та передбачив зміни до низки своїх постанов, зокрема, до Положення про порядок призначення житлових субсидій N 848 від 21.10.95 р.

Серед іншого, передбачено можливість отримання субсидій на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Крім цього, до категорії непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі, та яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла (не більше ніж 30% від норми), додатково віднесено громадян, які:

- отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника;

- досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років;

- отримують допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Переглянуто перелік підстав, за наявності яких житлова субсидія не призначається. Зокрема, уточнено, що субсидія не призначатиметься, якщо опалювальна, а не загальна, площа житла перевищує 120 кв. м для квартир, 200 кв. м для індивідуальних будинків. При цьому розширено перелік винятків з такого обмеження. Зазначене обмеження не стосуватиметься багатодітних сімей, а також житлових приміщень, на які до 1 травня 2018 р. оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа кожного домогосподарства не перевищує вищезазначених нормативів.

У разі якщо член домогосподарства не має доходів, оскільки перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію може призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій (далі - Комісія).

Також додатково передбачено, що субсидію не призначатимуть у випадках, якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є боржники-аліментщики, які за виконавчими провадженнями мають заборгованість понад три місяці (крім алко- або наркозалежних, що підтверджується довідкою від лікаря).

Водночас уточнено, що право на призначення субсидії зберігатиметься у випадку несплати мінімального розміру ЄСВ з вини роботодавця.

Обов'язковою умовою призначення житлової субсидії одному із членів домогосподарства є факт реєстрації його у відповідному житловому приміщенні (незалежно від місця його фактичного проживання). Таке ж правило застосовуватиметься при визначенні членів домогосподарства, на яких розраховується субсидія. Як і раніше, отримати субсидію за фактичним місцем проживання (без реєстрації) можна буде за рішенням Комісії.

Змінено й перелік доходів, які враховуються під час призначення субсидії. Так, до таких доходів додатково включатимуть грошові перекази, отримані із-за кордону. Водночас передбачено, що до них не включатиметься спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізосіб. Крім цього, сукупний дохід зменшуватиметься на суму сплачених аліментів (за умови документального підтвердження фактичної сплати).

Визначено особливий порядок врахування доходів для осіб, які отримували допомогу у зв’язку з безробіттям. Передбачено, що до їх сукупного доходу враховується:

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, (далі - ПМ) - дохід у розмірі ПМ;

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за ПМ - фактично отримані доходи;

- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів ПМ.

Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. Так, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Додатково передбачено можливість отримання особами похилого віку та особами з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, коштів невикористаної житлової субсидії через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта". Такі виплати здійснюватимуть в окремих випадках за рішенням Комісії.

Встановлено можливість призначення субсидії за рішенням Комісії й у випадках, не передбачених даним Положенням. Однак у такому разі фінансування таких субсидій здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Зазначимо, що разом з Положенням про порядок призначення житлових субсидій змін зазнали:

- постанова КМУ "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії" (N 1156 від 27.07.98 р.);

- постанова КМУ "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" (N 117 від 29.01.2003 р.);

- Порядок надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам (N 77 від 31.01.2007 р.);

- Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (N 534 від 23.08.2016 р.).

------------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (N 841 від 17.10.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 197 від 20.10.2018 р.

Дата набрання чинності: 20.10.2018 р. та застосовується з 01.10.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл