Огляди законодавства
2018.10.22

Змінено процедуру продажу марок акцизного податку виробникам і імпортерам алкоголю та тютюну

Автор: Компанія «Дінай»

Кабмін вніс зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою N 1251 від 27.12.2010 р.

Так, уточнено, що продаж марок здійснюється на підставі поданих в електронній формі:

- довідки про сплату суми податку, яка розрахована за ставками для готової продукції (для вітчизняних виробників алкогольних напоїв, у виробництві яких використовується спирт етиловий неденатурований);

- заявки-розрахунку кількості марок;

- копії платіжного документа про перерахування суми акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення - для імпортерів.

Такі документи подаються покупцем марок за місцем його реєстрації як платника акцизного податку.

При цьому передбачено, що продавцю марок (контролюючому органу) заборонено вимагати від покупців марок акцизного податку інші документи.

Нагадаємо, що раніше також подавався звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці.

Сама ж видача марок акцизного податку виробникам тютюнових виробів здійснюється з урахуванням вимог підп. 222.1.2 ПКУ, зокрема сплати акцизного податку протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок.

Визначено, що для алкогольних напоїв імпортного виробництва використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, чинних на момент виробництва марки.

----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (N 844 від 17.10.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл