Огляди законодавства
2018.10.18Важливо!

ВРУ прийняла Кодекс з процедур банкрутства

Автор: Компанія «Дінай»

18 жовтня 2018 року, після другого дня обговорення проекту, Верховна Рада прийняла в цілому проект Кодексу України з процедур банкрутства, який встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юрособи або визнання його банкрутом, а також відновлення платоспроможності фізособи.

Даний Кодекс прийнято з метою підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів та судових рішень, врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізосіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку Держави.

Кодекс викладено у чотирьох книгах. Перша регулює загальні положення і терміни. Друга - діяльність арбітражних керуючих. Третя - питання банкрутства юросіб. Четверта - відновлення платоспроможності фізосіб.

Зазначимо, що четверта книга Кодексу запроваджує нову систему регулювання правових відносин із відновлення платоспроможності фізосіб, які на сьогодні не унормовано. Запровадження нового механізму дозволить розв'язати проблеми заборгованості будь-якої людини, яка через незалежні від її волі причини опинилася у складній фінансовій ситуації, під наглядом суду з додержанням її прав і свобод у відкритому судовому процесі. Передбачено, що ініціювати процедуру відновлення платоспроможності зможе лише сама фізособа-боржник. Кредитор такого права не матиме.

Новий Кодекс набере чинності лише через шість місяців з дня його офіційного опублікування, крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які наберуть чинності через три місяці з дня офіційного опублікування цього Кодексу.

Після набрання чинності новими нормами подальший розгляд справ про банкрутство здійснюватиметься відповідно до положень нового Кодексу, незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на момент набрання чинності цим Кодексом перебуватимуть на стадії санації.

Реалізація майна боржника також здійснюватиметься відповідно до вимог нового Кодексу, крім майна боржника, оголошення про продаж якого опубліковано до дня набрання ним чинності (у разі непродажу цього майна його подальша реалізація здійснюється відповідно до вимог Кодексу).

Також перехідними положеннями Кодексу визначено особливості реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізосіб в іноземній валюті, що діятимуть протягом п'яти років з дня набрання чинності новим Кодексом.

----------------------------

Проект Кодексу України з процедур банкрутства (N 8060 від 26.02.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл