Огляди законодавства
2018.10.17

Правила гри у видобувній галузі стають прозорими

Автор: Компанія «Дінай»

З 16 листопада набирає чинності новий Закон N 2545-VIII, який спрямований на виконання міжнародних зобов'язань України у зв'язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ), а також на імплементацію низки Директив ЄС у частині підвищення прозорості і відкритості діяльності, пов'язаної із управлінням ресурсами надр, та запобігання корупції у видобувних галузях.

Закон поширюється на всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на материнські підприємства у видобувних галузях незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на отримувачів платежів від таких підприємств (органи держвлади, органи місцевого самоврядування, а також будь-яке державне або комунальне підприємство, або господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50% акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належить іншому господарському товариству, у статутному капіталі якого 100% акцій (часток) належать державі або територіальній громаді).

Закон визначає організаційно-правові основи розкриття інформації у видобувних галузях, встановлює конкретні зобов'язання щодо розкриття інформації, способи розкриття інформації та відповідальність суб'єктів розкриття інформації.

Зокрема, суб'єкти видобувної галузі подаватимуть звіт про платежі на користь держави (містить інформацію про види здійснюваної діяльності, платежі, обсяги видобутку, фінансування та допомоги від органів влади, результати аудиту їх фінансової діяльності, а також бенефіціарів тощо), а також розкриватимуть інформацію про істотні умови угод про користування надрами разом із відповідними витягами із таких угод, у тому числі шляхом розміщення такої інформації на власних веб-сайтах. Водночас отримувачі платежів подаватимуть звіт про отримані платежі.

Першим обов'язковим звітним періодом є 2018 рік.

Крім того, передбачено зміни до КУпАП у частині визначення адмінвідповідальності за нерозкриття, порушення строків або порядку розкриття інформації у видобувних галузях, а також корективи до Закону про бухоблік (N 996-XIV від 16.07.99 р.) в частині подання звіту про платежі на користь держави.

-----------------------

Закон України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" (N 2545-VIII від 18.09.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 195 від 16.10.2018 р.

Дата набрання чинності: 16.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл