Огляди законодавства
2018.10.11Важливо!

Новації у сфері реєстрації та використання РРО від Мінфіну

Автор: Компанія «Дінай»

Мінфін передбачив зміни до усіх порядків щодо застосування РРО, затверджених наказом N 547 від 14.06.2016 р. Серед іншого, затвердженими новаціями передбачено надання можливості суб'єктам господарювання реєструвати РРО на підставі реєстраційної заяви в електронному вигляді за спрощеною формою (без додатків).

Так, коригувань зазнали:

1. Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги). Зокрема, викладено у новій редакції форми N 1-РРО, N 2-РРО, N 3-РРО, N 4-РРО, N 5-РРО, N 6-РРО. При цьому передбачено, що до набрання чинності новими формами у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії та прийняття суб'єктом господарювання рішення про непроведення розрахункових операцій до моменту належного підключення резервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб'єкт господарювання має додати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначити в пункті 9 такої заяви.

2. Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Зокрема, у новій редакції викладено усі форми у сфері реєстрації РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

3. Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій. В новій редакції викладено форми Книги ОРО на РРО, Книги ОРО на господарську одиницю, Розрахункової книжки, а також форми N 1-КОРО, N 2-КОРО, N 3-КОРО. При цьому встановлено, що книги ОРО та розрахункові книжки, зареєстровані до набрання чинності новими формами, можуть використовуватись суб'єктами господарювання до скасування їх реєстрації або закінчення.

4. Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, змінами передбачено викладення в новій редакції форми N 1-ЦСО (довідка про опломбування РРО) та доповнення Порядку новою формою N 3-ЦСО (повідомлення про укладання договору про технічне обслуговування та ремонт РРО).

Зазначимо: незважаючи на те, що наказ Мінфіну, що затвердив дані зміни, набрав чинності 1 жовтня 2018 року, основні новації, в тому числі усі нові форми та норми щодо механізму обміну інформацією в електронному вигляді, наберуть чинності тільки після набрання чинності наказом Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.

------------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій" (N 773 від 20.09.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 р. за N 1106/32558

Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 74 від 28.09.2018 р.

Дата набрання чинності: 01.10.2018 р., за винятком низки норм, які набирають чинності після набрання чинності нормативно-правовим актом Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл