Огляди законодавства
2018.10.11

Переселенці матимуть право ставати на соціальний квартирний облік

Автор: Компанія «Дінай»

Верховна Рада внесла зміни до Закону "Про житловий фонд соціального призначення" (N 3334-ІV від 12.01.2006 р.) щодо умов забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб. Так, новими нормами передбачається розширення переліку категорій осіб, які користуються правом взяття на соціальний квартирний облік, зокрема, надання такого права внутрішньо переміщеним особам, які не мають іншого житла для проживання на підконтрольній українській владі території, або житло яких зруйноване (знищене) або пошкоджене до стану, непридатного для проживання, внаслідок проведення АТО у Донецькій та Луганській областях.

Соціальний квартирний облік для таких осіб здійснюватиметься відповідними органами місцевого самоврядування за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Передбачається, що до заяви про взяття на соціальний квартирний облік та документів, які підтверджують обґрунтованість визнання громадянина таким, що потребує надання соціального житла, внутрішньо переміщена особа повинна додати копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та копії довідок про взяття на такий облік членів її сім'ї.

Крім того, встановлено, що право позачергового отримання житла матимуть діти з інвалідністю, які взяті на облік внутрішньо переміщених осіб та є сиротами, або батьки яких позбавлені батьківських прав, і які проживають в установах соцзахисту населення, після досягнення повноліття, а право першочергового отримання житла - особи з інвалідністю I і II груп, які взяті на облік внутрішньо переміщених осіб.

Також уточнено, що соціальне житло має, серед іншого, відповідати також стандартам і правилам щодо доступності для маломобільних груп населення, у тому числі для осіб з інвалідністю.

--------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" щодо умов забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб" (N 2546-VIII від 18.09.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем його опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл