Огляди законодавства
2018.10.08Увага!

Зміни до ККУ щодо торгівлі людьми

Автор: Компанія «Дінай»

6 жовтня набрав чинності Закон N 2539-VIII, яким приведено у відповідність з міжнародними стандартами статтю 149 ККУ "Торгівля людьми". Так, згідно з документом, за торгівлю людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Крім того, передбачено відповідальність за вищезазначені дії, якщо їх вчинили батьки, усиновителі, опікуни чи піклувальники. Таке порушення каратиметься позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Також уточнено, що під експлуатацією людини у цій статті мається на увазі, окрім іншого, також примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом.

--------------------

Закон України "Про внесення зміни до статті 149 Кримінального кодексу України щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами" (N 2539-VIII від 06.09.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 187 від 05.10.2018 р.

Дата набрання чинності: 06.10.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл


Коментуємий документ Ви можете знайти в ДПС: Професіонал