Огляди законодавства
2018.10.04

У 2019 році збільшаться штрафи за незаконну вирубку лісу та його контрабанду

Автор: Компанія «Дінай»

З 1 січня 2019 року в Україні посилиться відповідальність за незаконну вирубку лісу. Президент підписав Закон, яким передбачено забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Зокрема, передбачається встановити адмінштрафи в таких розмірах:

- за незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка - для громадян від 255 до 510 грн (сьогодні - від 85 до 170 грн); для посадових осіб від 1275 до 2550 грн (сьогодні - від 119 до 340 грн). При цьому при повторному протягом року притягненні до адмінвідповідальності за таке правопорушення штраф для громадян подвоюватиметься, а для посадових осіб збільшуватиметься в чотири рази;

- за знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень - для громадян від 255 до 510 грн (сьогодні - від 85 до 170 грн); для посадових осіб від 595 до 1020 грн (сьогодні - від 119 до 204 грн);

- за засмічення лісів відходами - для громадян від 510 до 1530 грн (сьогодні - від 170 до 510 грн); для посадових осіб від 2550 до 4250 грн (сьогодні - від 510 до 850 грн).

Також передбачається додатково встановити кримінальну відповідальність за контрабанду (переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю) лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України. Такі дії каратимуться позбавленням волі на строк від трьох до двадцяти років.

Посилиться й кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу. Такі дії каратимуться штрафом від 17 до 25,5 тис. грн (сьогодні - від 5,1 до 8,5 тис. грн), або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. Вчинення таких дій повторно або за попередньою змовою групою осіб каратиметься обмеженням волі на строк від 3 до 5 років (сьогодні - від 2 до 5 років) або позбавленням волі на той самий строк. Окремо передбачається посилена відповідальність за незаконну порубку лісу в заповідниках або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах у вигляді штрафу від 25,5 до 34 тис. грн, або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк. Звертаємо увагу, що така ж відповідальність застосовуватиметься і за перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Крім цього, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 25 мільйонів кубічних метрів на рік на строк дії заборони експорту лісоматеріалів необроблених, визначеної ст. 21 Закону "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (N 2860-IV від 08.09.2005 р.). Нагадаємо, що даною нормою строком на 10 років заборонено експорт деревних порід, крім сосни - з 1 листопада 2015 року, та деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

--------------------------

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" (N 2531-VIII від 06.09.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл