Огляди законодавства
2018.10.03

Відкрито доступ до результатів клінічних випробувань ліків

Автор: Компанія «Дінай»

З 4 жовтня набирає чинності (вводиться в дію 4 листопада) Закон N 2519-VIII, яким передбачається відкриття доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів. Відповідні зміни внесено до статті 9 Закону "Про лікарські засоби" (N 123/96-ВР від 04.04.96 р.).

Так, новими нормами передбачено, що МОЗ зобов'язане забезпечувати на своєму офіційному веб-сайті вільний доступ до всіх результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів (звітів про доклінічні дослідження та звітів про клінічні випробування, складених за відповідною формою), які є відкритою інформацією.

Як зазначається, відкриття доступу до такої інформації дасть можливість усім зацікавленим громадянам, їх об'єднанням, фахівцям приймати рішення щодо вибору для призначення та медичного застосування лікарських засобів на підставі об'єктивних даних про рівень доведення їх безпечності та ефективності.

--------------------

Закон України "Про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів" (N 2519-VIII від 04.09.2018 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 185 від 03.10.2018 р.

Дата набрання чинності: 04.10.2018 р. та вводиться в дію з 04.11.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл