Огляди законодавства
2018.10.02Увага!

Запровадження нового "єдиного вікна для міжнародної торгівлі": підписано Закон

Автор: Компанія «Дінай»

Президент підписав Закон, яким передбачено запровадження механізму "єдиного вікна" для покращення умов ведення зовнішньоекономічної діяльності в Україні, зменшення часу, необхідного для здійснення експортно-імпортних операцій, поліпшення інвестиційної привабливості України. Даний Закон вносить зміни до Митного кодексу та ще 35-ти законодавчих актів.

Запроваджуваний механізм "єдиного вікна" передбачає можливість одноразового подання в електронному вигляді через єдиний державний інформаційний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" документів та/або відомостей з метою дотримання вимог щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України. Обов'язок щодо створення та забезпечення функціонування такого веб-порталу покладено на ДФС. На це відведено шість місяців. Водночас скасовується необхідність подання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або митним брокером паперового документа, виданого одним державним органом іншому.

З метою узгодження назв видів контролю, що здійснюються при переміщенні товарів, транспортних засобів через митний кордон України, внесено зміни в МКУ та низку законів. В результаті товари та транспортні засоби, що ввозяться на територію України (у тому числі з метою транзиту), підлягатимуть:

- митному контролю - здійснюватиметься митницями;

- прикордонному контролю, який включатиме радіологічний контроль, - здійснюватиметься підрозділами Держприкордонслужби;

-  ветеринарно-санітарному, фітосанітарному контролю та державному контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин - здійснюватиметься в рамках проведення санітарних, фітосанітарних заходів Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Також для спрощення процедур контролю скорочується кількість контролюючих органів на кордоні:

- посадові особи митниць перевірятимуть дозвільні документи, які на сьогодні перевіряються посадовими особами Державної екологічної інспекції;

- посадові особи Держприкордонслужби перевірятимуть рівень радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів, що ввозяться на митну територію України. Ці перевірки на сьогодні здійснюються посадовими особами Державної екологічної інспекції;

- скасовується санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон. Натомість здійснюватиметься санітарно-епідеміологічний нагляд посадовими особами санітарно-епідеміологічної служби на митній території України після митного оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України.

Звертаємо увагу! Даний Закон передбачає й зміни, які не пов'язані із діяльністю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та запровадженням "єдиного вікна".

Зокрема, змінами в ПКУ доповнено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки при розрахунку ПДФО. Так, до таких витрат дозволено включати суму орендної плати, фактично сплаченої платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. При цьому уточнено, що розмір такої знижки не може перевищувати 30 розмірів МЗП (у розрахунку на календарний рік), та скористатися нею можна виключно за умови, що платник податку та/або члени його сім'ї першого та другого ступенів споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

----------------------

Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України" (N 2530-VIII від 06.09.2018 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл