Огляди законодавства
2018.09.27

ДФС нагадує: за неофіційне працевлаштування - штраф 111690 грн

Автор: Компанія «Дінай»

На виконання розпорядження КМУ "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" (N 649-р від 05.09.2018 р.) регіональні фіскали нагадують, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

Так, за неофіційне працевлаштування (фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, виплата зарплати без нарахування і сплати ЄСВ та податків, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного повноцінного робочого дня, підміна трудових відносин цивільними) передбачається відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 111690 грн за кожного працівника (30 МЗП, в 2018 році розмір МЗП становить 3723 грн).

Також податківці звертають увагу, що наразі триває інформаційно-роз'яснювальна кампанія контролюючих органів про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Працівники ДФС у складі спільних з ПФУ та Держпраці робочих груп проводять інформаційні рейди на місцях. А вже з 5 жовтня проводитимуться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

-------------------------

Роз'яснення ДФС у Черкаській області від 26.09.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл