Огляди законодавства
2018.09.27

ДФС запустила E-Receipt у тестовому режимі

Автор: Компанія «Дінай»

Ще в червні 2018 року Урядом прийнято постанову N 472 від 13.06.2018 р. про проведення експерименту щодо впровадження альтернативних технологій, у разі використання яких реєстрація розрахункових операцій може проводитися за допомогою електронних пристроїв широкого вжитку (смартфонів, планшетів тощо).

В рамках реалізації даного експерименту ДФС повідомила про запуск у тестовому режимі інформаційної системи E-Receipt, яка передбачає оnline-реєстрацію РРО без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребує абонентської плати за користування нею. В даній системі електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій. Інформація про фіскальний номер чека та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

Для тестування безоплатно надається клієнтське програмне забезпечення для операційних систем Windows та Android, що розміщене за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt. Наступним етапом буде розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.

Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс "Експериментальний проект РРО", який надає можливість обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі онлайн касу та касирів. Інструкція користувача щодо роботи з сервісом в Електронному кабінеті розміщена в меню "Допомога".

Для того щоб розпочати роботу з касою, необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек. Формування електронного чека здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача, що розміщена за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt.

Крім того, ДФС створено електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чека, що формується традиційними РРО, та електронного фіскального чека, створеного новітніми РРО. Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якого здійснюється в режимі реального часу без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check. Для пошуку та перегляду фіскального касового чека необхідно ввести:

- фіскальний номер РРО, дату та час видачі чека (для традиційних РРО);

- фіскальний номер електронного чека та дату його видачі (для новітніх РРО). У випадку відсутності е-чека в системі податківці просять надсилати його фото на адресу infozvit@sfs.gov.ua для вивчення причини його відсутності та вжиття відповідних заходів.

На цю ж адресу податківці просять надсилати свої питання, пропозиції та зауваження, що виникли під час тестування роботи електронного сервісу.

------------------------

Повідомлення Державної фіскальної служби України від 26.09.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл