Огляди законодавства
2018.09.26До уваги страхувальників!

Із 1 жовтня можна подати заяву-розрахунок в електронній формі

Автор: Компанія «Дінай»

Нагадаємо, що вже з 1 жовтня 2018 року набере чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування (N 12 від 19.07.2018 р.).

Відповідно до нього підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями є оформлена заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Форма заяви-розрахунку наведена у додатку N 1 до вищезазначеного Порядку та є єдиною для всіх страхових випадків. Надати її страхувальник зможе або в паперовому вигляді особисто до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення, або надіслати в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП.

Заява-розрахунок подається роботодавцем для надання працівникам таких видів матеріального забезпечення:

- допомога з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

- допомога з тимчасової непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

- виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- відшкодування вартості поховання потерпілого та пов'язаних з цим ритуальних послуг.

Крім того, з 1 жовтня роботодавці будуть змушені інформувати робочі органи виконавчої дирекції ФСС про проведені виплати (форму відповідного повідомлення наведено у додатку 2).

Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням ЕЦП, або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

Якщо протягом трьох місяців з дня здійснення відділенням управління виконавчої дирекції Фонду фінансування роботодавець не подає відповідне повідомлення, це буде підставою для проведення перевірки Фондом щодо використання страхувальником коштів Фонду (п. 11 Порядку).

На офіційному веб-порталі ФССУ розміщено правила заповнення за рядками заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

Також повідомляється про те, що з 1 жовтня є можливість подання заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності з використання коштів Фонду в електронному вигляді. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів. Примірний договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України вже затверджено наказом виконавчої дирекції ФССУ від 25 вересня 2018 року N 442-од (текст наказу наразі не оприлюднено).

------------------------

Роз'яснення Фонду соціального страхування України від 25.09.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл