Огляди законодавства
2018.09.19

Слідчі і прокурори виплачуватимуть компенсацію за неправомірні дії під час розслідувань

Автор: Компанія «Дінай»

18 вересня Верховна Рада прийняла закон (проект N 8490 від 18.06.2018 р.) щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування. Крім того, норми даного закону посилюють відповідальність службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов'язків.

Зміни передбачено до КПКУ, ЦКУ та Закону "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду" (N 266/94-ВР від 01.12.94 р.).

Закон надає можливість учасникам кримінального провадження (у т.ч. іншим особам, права чи законні інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування) подавати клопотання про закриття кримінального провадження, яке слідчий, прокурор буде зобов'язаний розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити за наявності відповідних підстав. Відмову в задоволенні такого клопотання можна буде оскаржити до слідчого судді та в апеляційному порядку.

Встановлено, що ухвала слідчого судді, якою задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування, не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається керівникові органу, службовою, посадовою особою якого є слідчий, прокурор, для організації проведення службового розслідування та вирішення питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Також документом передбачається можливість держави, у випадку відшкодування шкоди, завданої слідчим, прокурором, застосовувати право зворотної вимоги до цих осіб у разі встановлення в їх діях складу кримінального правопорушення за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, або дисциплінарного проступку незалежно від спливу строків застосування та дії дисциплінарного стягнення.

--------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" (N 8490 від 18.06.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл