Огляди законодавства
2018.09.14

ДФСУ та Мінфін щодо складу проміжної фінзвітності

Автор: Компанія «Дінай»

Мінфін та ДФСУ надали роз'яснення щодо складу проміжної фінансової звітності підприємств, які застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності.

Так, наголошено, що в разі якщо підприємство застосовує МСФЗ, то воно має керуватись, зокрема, вимогами МСБО 34 "Проміжна фінансова звітність", яким передбачено, що проміжна фінзвітність - це фінансовий звіт, що складається або з повного комплекту фінзвітності (визначеного в МСБО 1), або з комплекту стислої фінзвітності за проміжний період.

Зазначимо, що п. 8 МСБО 34 визначає такі мінімальні компоненти проміжного фінансового звіту:

- стислий звіт про фінансовий стан;

- стислий звіт або стислі звіти про прибуток або збиток та інший сукупний дохід;

- стислий звіт про зміни у власному капіталі;

- стислий звіт про рух грошових коштів;

- деякі пояснювальні примітки.

У такому ж складі фінзвітність подається разом із квартальною декларацією з податку на прибуток підприємств.

Як зазначають регіональні податківці, при неподанні до органу ДФС фінансової звітності разом з декларацією як її невід'ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) передбачена п. 120.1 ПКУ. Тобто неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток "прибуткової" декларації - тягне за собою штраф у розмірі 170 гривень за кожне неподання або несвоєчасне подання.

-------------------------

Лист Державної фіскальної служби України N 27209/6/99-99-15-02-01-15 від 22.08.2018 p.

Лист Міністерства фінансів України N 35210-07-10/22399 від 23.08.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл