Огляди законодавства
2018.09.13Увага!

Зміни у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Автор: Компанія «Дінай»

З метою спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану Мін'юст наказом N 2825/5 від 29.08.2018 р.:

- визначив адміністративно-територіальні одиниці, в яких здійснюється надання адмінпослуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану через центри надання таких послуг. Зокрема, в Київській області - це м. Березань, м. Васильків, м. Миронівка, м. Фастів, Васильківський, Володарський та Миронівський райони;

- вніс зміни до деяких своїх наказів, серед яких: Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні (N 52/5 від 18.10.2000 р.), Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання (N 96/5 від 12.01.2011 р.), Інструкція з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян (N 1269/5 від 24.07.2008 р.) тощо. Встановлено, що адмінпослуги з держреєстрації шлюбу, розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей, зміни імені, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання можуть надаватися через центри надання адмінпослуг, утворені згідно із Законом "Про адміністративні послуги" (N 5203-VI від 06.09.2012 р.), які забезпечують прийом заяв на отримання відповідних адмінпослуг та видачу документів за результатами їх розгляду.

При цьому адмінпослуги з держреєстрації народження, смерті надаються через центри надання адмінпослуг, виключно у разі звернення заявників із заявою про державну реєстрацію народження, поданою не пізніше одного місяця від дня народження дитини, та за наявності можливості надання органами держреєстрації актів цивільного стану послуг з державної реєстрації народження та смерті у строки, визначені законом.

Зокрема, встановлено, що держреєстрація народження дитини проводитиметься також за заявою в електронній формі, що подаватиметься через веб-портал Мін'юсту батьком або матір'ю дитини, яких ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації "Bank ID" чи засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника. У такому випадку актовий запис про народження складатиметься без присутності заявника. Держреєстрація народження дитини в разі подання заяви в електронній формі проводитиметься в день її надходження або не пізніше наступного робочого дня в разі отримання такої заяви поза робочим часом відділу держреєстрації актів цивільного стану. Свідоцтво про народження оформлюватиметься в день державної реєстрації народження та видаватиметься під час звернення батька або матері дитини до відділу.

Крім того, новими нормами визначено процедуру внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання шляхом звернення заявника до центру надання адміністративних послуг.

Також Мін'юстом затверджено нові форми заяв про державну реєстрацію народження та смерті.

Варто зауважити, що надання адмінпослуг, визначених цим наказом, здійснюватиметься з 1 жовтня 2018 року, але не раніше впровадження доопрацьованого програмного забезпечення Державного реєстру актів цивільного стану громадян у промислову експлуатацію.

--------------------

Наказ Міністерства юстиції України "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану" (N 2825/5 від 29.08.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.08.2018 р. за N 979/32431

Дата набрання чинності: з дня його офіційного опублікування

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл