Огляди законодавства
2018.09.06

Новації у сфері оборони: рівність прав жінок та чоловіків в армії, виплата допомоги сім'ям військових та нове військове вітання

Автор: Компанія «Дінай»

6 вересня Верховна Рада прийняла закони щодо:

- забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях (проект N 6109 від 21.02.2017 р.). Документ покликаний сприяти утвердженню гендерної рівності в ЗСУ та інших військових формуваннях, а також протидіяти дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони. Так, пропонується закріпити принцип, за яким жінки виконуватимуть військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі та дотримання правил військового обліку.

Також пропонується надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку (на сьогодні до 40 років) перебування на військовій службі військовослужбовців офіцерського складу;

- підвищення соціального захисту військовослужбовців (проект N 6268-1 від 07.04.2017 р.).

Передбачається надання права на отримання одноразової грошової допомоги членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) протягом року після їх звільнення з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби.

Також пропонується призначити допомогу особам, звільненим з військової служби, які не пізніше ніж через три місяці після звільнення їх з військової служби частково втратили працездатність внаслідок отримання ними поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання обов'язків військової служби.

Крім того, нардепи ухвалили в першому читанні зміни до статутів Збройних Сил України (проект N 9036 від 03.09.2018 р.), якими пропонується встановити в Збройних Силах України нове вітання "Слава Україні! - Героям слава!". Також передбачається запровадити альтернативне військове звернення "пане" до діючого "товариш".

--------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях" (N 6109 від 21.02.2017 р.)

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців" (N 6268-1 від 07.04.2017 р.)

Проект Закону України "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України" (N 9036 від 03.09.2018 р.)

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл