Огляди законодавства
2018.09.05

Фізособи-підприємці амортизацію на легкові та вантажні автомобілі не нараховують

Автор: Компанія «Дінай»

Регіональні фіскали з посиланням на лист ДФС України N 26967/7/99-99-13-04-03-03-17 від 31.08.2018 р. пояснили особливості використання основних засобів подвійного призначення фізособами - підприємцями - загальниками.

Так, порядок оподаткування доходів фізосіб - підприємців визначено ст. 177 ПКУ. При цьому об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізособи - підприємця. Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізособою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ПКУ. Разом з цим, підпунктом 177.4.5 ПКУ встановлено, що не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення.

Отже, фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування не має права зменшувати оподаткований дохід на суму амортизаційних відрахувань за основними засобами подвійного призначення (легкові та вантажні автомобілі, земельні ділянки, об'єкти житлової нерухомості), а також включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням господарської діяльності, витрати на їх утримання, технічне обслуговування і ремонт основних засобів.

-------------------------

Роз'яснення ГУ ДФС в Івано-Франківській області від 03.09.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл