Огляди законодавства
2018.08.30

ВС: відсутність закону щодо порядку надання дозволу на носіння зброї не звільняє від кримінальної відповідальності

Автор: Компанія «Дінай»

Верховний Суд розглянув касаційну скаргу захисника в інтересах засудженого на вироки судів першої та апеляційної інстанцій у кримінальному провадженні за обвинуваченням його у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 ККУ (носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу).

Так, згідно з вироком засуджений був визнаний винним у тому, що він всупереч вимогам, визначеним Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями металевими снарядами смертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (наказ МВС N 662 від 21.08.98 р.) та Положенням про дозвільну систему (постанова КМУ N 576 від 12.10.2012 р.) без передбаченого на те законом дозволу носив в кишені своєї барсетки телескопічну биту. Остання, відповідно до висновку експерта, є холодною зброєю та належить до контактної неклинкової холодної зброї ударно-дробильної дії, виготовленої саморобним способом.

Зокрема, у касаційній скарзі захисник зазначила, що у зв'язку з відсутністю закону, який би передбачав порядок надання дозволу на носіння зброї, немає і події злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 ККУ.

Втім, ВС зауважив, що такі доводи захисника є безпідставними, оскільки норма ст. 263 ККУ є субсидіарною і для розуміння незаконності поводження зі зброєю вимагає аналізу відповідного закону. При цьому поняття "закон" має розширене тлумачення і включає в себе законодавство у цілому, в тому числі нормативні акти, що регулюють відповідні правовідносини, порушення яких утворює об'єктивну сторону складу злочину, передбаченого ст. 263 ККУ.

----------------------

Постанова Верховного Суду N 127/27182/15-к від 31.05.2018 р.

Той і інші огляди читайте без обмежень в програмах Дінай
(c) Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай». Виключенням є використання RSS-каналу
(c) Безкоштовне розміщення оглядів новин законодавства на інших сайтах можливе лише після отримання письмового підтвердження та за умови дотримання наших вимог до оформлення. Отримати дозвіл